1-4 Haziran’da Movin’On zirvesi

1-4 Haziran’da Movin’On zirvesi
1-4 Haziran’da Movin’On zirvesi

Dünyanın en büyük lastik üreticisi Michelin tarafından 2017 yılında oluşturulan ve bugün 300’den fazla kamusal ve özel kuruluşu bir araya getiren, dünyanın sürdürülebilir hareketlilik için lider ortak inovasyon ekosistemi Movin’On 2021 Zirvesi 1-4 Haziran tarihlerinde gerçekleştirilecek. Dört gün sürecek olan etkinlik, Paris, Monteral ve Singapur olmak üzere üç stüdyo’dan fijital bir formatla 50 saatlik bir canlı yayın şeklinde gerçekleştirilecek. 

Süregelen ve küresel olarak yaşanan pandeminin hareketlilik şekillerinin evrimini hızlandırırken, ulaştırma dengelerini de dönüştürüyor. Sürdürülebilir hareketliliğin daha çok ön plana çıktığı bu dönemde düzenlenecek olan Movin’On Zirvesi, dünyanın dört bir yanından katılımcılarla birlikte 80 uluslararası konuşmacıve 40 ayrı çalışma oturumuna ev sahipliği yapacak. Zirve’de içinden geçilen dönemin başlıca zorlukları ele alınacak ve pandemic ile birlikte başlayan kölü değişim ele alınacak. 

Movin’On Zirvesinde; Konferans, panel ve çalışma oturumlarından bazıları şöyle; 

  • Tüketici davranışlarında pandemiyle ilişkili olarak görülen değişimler ve bunların sürdürülebilir bir son adım teslimatı dahil tedarik zinciri üzerindeki etkileri.
  • Ulaştırma, enerji ve altyapı sektörleri arasında iş birliği gerektiren bir zorunluluk olan iklim değişikliğiyle mücadele eylemi
  • Döngüsel ekonominin ötesinde, rejeneratif ekonomi kaynakların yeniden üretimi yoluyla pozitif bir etki yaratır.
  • Yeni hareketlilik çözümlerini mevcut ulaştırma çözümlerine entegre etmek için kentsel ve kent çevresi alanlarda hareketlilik planları inşa etme ihtiyacı.
  • İş, sağlık hizmetleri ve eğitime erişimi güvence altına alan evrensel güvenli ve kapsayıcı hareketlilik hakkı
  • Kişiselleştirilmiş bir hizmet ve bu hizmetin etik ve sorumlu yönetimi için kritik önem taşıyan hareketlilik verileri.

Hibya Haber Ajansı