DmaxHealth Sağlık Turizmi etkinliği

DmaxHealth Sağlık Turizmi etkinliği
DmaxHealth Sağlık Turizmi etkinliği

Son yıllarda yabancı ülkelerden çok sayıda misafir, sağlık hizmetlerinden faydalanmak için Türkiye’yi tercih ediyor. Saç ekimi ve estetik cerrahi uygulamaları gibi konularda belirli bir süredir oldukça yoğun ziyaretçi potansiyeline sahip Türkiye, son yıllarda başta göz ve diş cerrahisi gibi konularda hayli talep görmeye başladı. Dmax Tour, DünyaGöz ve Dr. HairCenter gibi markaların ulus aşırı operasyonları ise bu süreci pekiştiriyor. Haziran ayının ikinci haftasında Bulgaristan’ın başkenti Sofya’da yapılan tanıtım etkinliği de katılımcı potansiyeli ile ilginin ne denli yoğun olduğunun bir göstergesi oldu.

Sofya’da yapılan etkinlikte en çok konuşulan başlıklardan biri sağlık alanında yaşanan teknolojik gelişmeler ve buna bağlı olarak oluşan yeni nesil tedavi olanakları oldu. Toplantıda katılımcılara Türkiye’de hizmet veren sağlık kuruluşlarının sağlık teknolojilerinde yaşanan gelişmelere karşı yaklaşımı ve Türkiye devletinin bu alandaki yatırımları aktarıldı. Alanında uzman hekimlerin birinci ağızdan yaptığı paylaşımlar katılımcılar tarafından ilgiyle karşılandı.

Organizasyonun düzenleyicilerinden olan Dmax Tour’un Yönetim Kurulu Başkanı Ayla Aydoğdu yaptığı konuşmada Türkiye’nin gerek teknoloji gerek altyapı çalışmaları noktasında Türkiye’nin dünyanın en çok tercih edilebilen ülkelerinden biri haline geldiğini ve bu süreçte sadece teknolojik gelişmelerin değil alanında oldukça başarılı hekimlerinde rolünün çok büyük olduğunu vurguladı. Ayla Aydoğdu, Türkiye’nin cenneti andıran coğrafyası ve köklü kültürel değerleri ile dünyanın göz bebeği konumda olmasının da sağlık servislerinden faydalanmak isteyen yabancı misafirleri etkileyen bir başka önemli ayrıntı olduğunu belirtti. Aydoğdu, DmaxHealth Markası ile Bulgaristan’da başlattıkları bu çalışmayı hedef pazarlarını genişleterek sürdüreceklerini ekleyerek konuşmasını tamamladı.

Hibya Haber Ajansı