EY Türkiye 2021 Vergi Maratonu Yarışması başladı

EY Türkiye 2021 Vergi Maratonu Yarışması başladı
EY Türkiye 2021 Vergi Maratonu Yarışması başladı

Uluslararası denetim ve danışmanlık şirketi EY (Ernst & Young) Türkiye’nin, gelecek nesil vergi profesyonellerinin yeteneklerini bugünden keşfetmek ve kariyer fırsatlarını tanıtmak amacıyla bu yıl altıncısını düzenlediği Vergi Maratonu Yarışması’nın 2021 yılı başvuru süreci başladı. Vergi alanında kariyer yapmayı hedefleyen ve başvuru koşullarına uyan öğrenci ve yeni mezunlar yarışmaya katılmak için 31 Temmuz 2021 tarihine kadar https://www.ey.com/tr_tr/careers/ey-turkiye-vergi-maratonu-young-tax-professional-of-the-year-turkey sayfasından başvuru yapabilecek.  

Yarışmanın birincisi, 7.000 TL’lik para ödülünün yanı sıra yurt dışında gerçekleşecek “Yılın Genç Vergi Profesyoneli" (Young Tax Professional of the Year) yarışmasında ülkemizi temsil etme hakkı kazanacak. Yarışmanın ikincisi 4.000 TL, üçüncüsü ise 2.000 TL ile ödüllendirilecek. 

Yarışmada finale kalan tüm adaylar EY Türkiye’de staj imkânı için değerlendirilecek ve EY Türkiye'nin vergi bölümü profesyonelleriyle birebir çalışma fırsatı yakalayacak. 

Jürinin yapacağı değerlendirmenin ardından finalistler belli olacak ve final sunumları gerçekleştirilecek. Ekim 2021’de online olarak düzenlenecek final etkinliğinde birinci, ikinci ve üçüncü olan yarışmacılar açıklanacak. 

Hibya Haber Ajansı