FX Piyasaları

FX Piyasaları
FX Piyasaları

USD/TRY: ABD'de yapılan ikinci tur Georgia seçim sonuçlarının netleşmesi beklenirken, Demokratlar'ın Senato'da üstünlük sağlayabileceği beklentileri fiyatlanıyor. Regülasyon endişeleriyle özellikle teknoloji endekslerinde baskı gözlemleniyor. Öte yandan, Demokratlar'ın kazanması daha fazla teşvik beklentilerini de beraberinde getiriyor. ABD on yıllık tahvil faizi uzun bir aradan sonra tekrar %1 seviyesinde. Bunun da risk iştahında belirgin bir bozulmanın önüne geçtiği söylenebilir ki Dolar'daki zayıflık sürüyor. Bir süredir yurtdışı piyasalara paralel hareket eden TL de Gelişmekte Olan Ülke para birimleri ile birlikte bu sabah hafif artıda. Kurda aşağı yönlü riskler devam ederken, halihazırda 7,3250 seviyesinden geçen 200 günlük ortalama önemini koruyor. Bu seviyenin kırılması durumunda düşüş ivme kazanabilir ve ilk etapta 7,28 hedef olabilir. Yukarıda ise 7,44 direnç olarak izlenebilir. Veri tarafında bugün aralık ayına ilişkin küresel hizmet PMI verileri izlenecekken, TS 22'de Fed'in, 15-16 Aralık tarihli FOMC toplantısına ilişkin tutanakları yayınlanacak.

EUR/USD: Küresel hizmet PMI verileri ve Fed toplantı tutanaklarının izleneceği günde bu sabah Georgia'daki seçim sonucunun netleşmesi bekleniyor. Piyasanın beklediği gibi seçimlerde Demokratlar'ın üstünlük sağlaması durumunda Dolar'da baskı sürebilir. Bu sabah 1,23 seviyesinin üzerinde kalma görüntüsü çizen parite de yükselişini sürdürerek ilk etapta 1,2390 seviyesini hedefleyebilir. Sonraki yakın hedef ise 1,2420 seviyesinde. Diğer yandan, olası düşüşlerde 1,2255 ve aylık ortalamanın da yakın bulunduğu 1,22 seviyesi sıralı destekler olarak izlenebilir.

XAU/USD: Bu sabah Georgia'daki seçim sonuçlarının netleşmesi beklenirken, değerli madendeki geri çekilmeler şu aşamada sınırlı. Seçimlerin Demokratlar'ın üstünlüğü ile bitmesi durumunda, ilave teşvik beklentileriyle birlikte değerli madende yükseliş gözlemlenebilir. Halihazırda Dolar'daki zayıflık sürerken, olası yükselişlerde 1.950 seviyesinin üzerinde kalıcılık sağlanması durumunda 1.965 ve 1.974 öne çıkan sıralı dirençler. Diğer taraftan olası düşüşlerde ise 1.933 ve 1.915 sıralı destekler olarak takip edilebilir.

 

 
FX Raporu'muzun pdf halini görüntülemek için tıklayınız...
Kaynak Ziraat Yatırım

Hibya Haber Ajansı

Benzer Haberler