FX Piyasaları

FX Piyasaları
FX Piyasaları

USD/TRY: Biden'ın beklentilere yakın teşvik paketine (1,9 trilyon dolar) karşın bu sabah risk iştahında zayıf bir görüntü var. Ayrıca, tahvil alımlarını azaltmayı tartışmak için doğru zaman olmadığını söyleyen ve güvercin tutumunu sürdüren Powell'ın açıklamalarının da risk iştahı üzerinde destekleyici bir etken olmadığını izliyoruz. Dolar endeksi (DXY) de 90 seviyesinin üzerinde dirençli bir görüntü sergiliyor. Dolar'ın küresel çaptaki görüntüsüyle beraber, 200 günlük ortalamasına kadar gerileyen Dolar /TL'de de bu ortalamanın hafif üzerinde hareketler gözleniyor. Risk iştahında ve Dolar'daki küresel fiyatlamalar paralelinde kur 7,3450 seviyesinden geçen söz konusu ortalamanın üzerinde kalabilir. Yukarıda ise 7,4350 direnç konumunda. Kur, haftanın son işlem gününde bu seviyeler arasında hareket edebilir. Bugün yurt dışında ABD odaklı veri gündemi mevcut. Yurt içi tarafta ise TSİ 11'de aralık ayına ilişkin merkezi yönetim bütçe dengesi verisi takip edilecek.

EUR/USD: Biden'ın beklentilere yakın teşvik paketi açıklaması ve Fed Başkanı Powell'ın güvercin açıklamaları sonrasında piyasaya gelen kar realizasyonları ile Dolar dirençli bir görüntü sergilerken, hafta boyunca aylık ortalamasının altında baskılanan parite de bu sabah hafif satıcılı. Şu aşamada, aylık ortalamanın geçtiği 1,2220 direncinin altında fiyatlama devam edebilecekken, paritede baskının sürmesi durumunda 50 günlük ortalamanın geçtiği 1,2070 tepki gelebilecek destek olarak izlenebilir.

XAU/USD: Fed Başkanı Powell, güvercin bir tutum sergileyerek varlık alımlarından çıkışı tartışmak için doğru zaman olmadığını ifade ederken, Biden'in açıkladığı yeni koronavirüs paketinin ardından bugün kar realizasyonları niteliğinde hareketler gözleniyor. Halihazırda 1.842 seviyesinden geçen 200 günlük ortalamasının üzerinde tutunmaya çalışan değerli maden ise hafif alıcılı. Ancak, alımların güçlü olmaması ve Dolar'daki dirençli görüntü nedeniyle Ons Altın'da yükselişler sınırlı kalabilir. Sıralı dirençler 1.863 ve 1.875 seviyelerinde. Diğer yandan, 1.842 desteğinin altına yaşanabilecek bir sarkmada 1.829 ve 1.817 sıralı destekler olarak izlenebilir.

 

 
FX Raporu'muzun pdf halini görüntülemek için tıklayınız...
Kaynak Ziraat Yatırım

Hibya Haber Ajansı

Benzer Haberler