House of Superstep, perakendenin kurallarını değiştiriyor

House of Superstep, perakendenin kurallarını değiştiriyor
House of Superstep, perakendenin kurallarını değiştiriyor

Türkiye’nin en büyük perakende kuruluşlarından Eren Perakende’nin 2020 yılında genç ve dinamik markaları bir araya getirdiği ve gençler için deneyim ve etkinlik alanları sağladığı House of SuperStep konsept mağazası geçtiğimiz günlerde İstanbul Bağdat Caddesi’nde açıldı. İkonik bir önemi olan ve Bağdat Caddesi’yle özdeşleşen tarihi 375 numaralı binanın tamamında yer alan House of SuperStep, bin yüz doksan altı metrekarelik alanda, dünyanın öncü spor yaşam markalarını bir çatı altında sunuyor. İç mimarisi Mete Çelik tarafından tasarlanan, içinde Mr. Besk ve Emre Yusufi gibi çağdaş sanatçıların sanat eserlerinin de sergilendiği House of SuperStep, yenilikçi perakendecilik anlayışının öncüsü olmayı hedefliyor.

House of SuperStep; herkesin baktığı pencereden bakmayan, şehrin kurallarına başkaldıran değil o kuralları yazan komünite merkezi olması yanında; Converse, Lacoste, Nike, Adidas, Vans, Puma, TNF, Timberland, New Era ve uluslararası pazarda kendini ispatlamış daha birçok markanın özel koleksiyonlarına da ev sahipliği yapıyor. 2020 Kasım ayında Ortaköy'deki mağazasıyla perakende sektörüne merhaba diyen House of Superstep, 2021 Mart ayında İstinye Park’taki ikinci mağazasını ve 2021 Nisan ayında Bağdat Caddesi'nde üçüncü mağazasını açarak, bilinen mağazacılık anlayışının ötesine geçeceğinin işaretini veriyor. Mağazalarında, kendinizi ifade etmeleri için alan tanıyan House of SuperStep; dövme stüdyosu, mini basketbol sahası gibi sosyal alanların yanı sıra aktivasyon alanları, ürünleri özelleştirme hizmeti ve gerçekleştirdiği etkinliklerle benzersiz bir mağaza deneyimi vadediyor.

“Hedefimiz 2022 Sonuna Kadar 5 Mağaza” Osman Şentürk 

Eren Perakende’nin en genç ve dinamik üyesi House of SuperStep’in yeni bir kültür olduğunu vurgulayan Eren Perakende CEO’su Osman Şentürk, “House Of SuperStep, pazarın ihtiyaçlarını iyi bilen Eren Perakende’nin modanın bir yaşam stili olduğunu gösterdiği bir oyun alanı diyebilirim. Mağazadan çok deneyim alanı gibi kurgulanan House of SuperStep’te ürün kişiselleştiren artistlerden dövme sanatçılarına kadar  birçok aktiviteyle karşılaşabilirsiniz. Amacımız müşterilerimizin içinde yer almaktan zevk aldığı hatta alışveriş yapmaktan çok içinde zaman geçirdiği sosyal bir alan yaratmaktı. Bunu başardığımızı düşünüyorum. Bunun elbette perakendenin de geleceği olduğuna inanıyorum. Gittikçe dijitalleşen dünyada gerçek ilişki, deneyim ve sosyalliği hedef alan mağazacılık kültürüne yönelmemiz gerektiğine inanıyoruz. Bu tip perakendeciliğin ve dijital akımının Türkiye’de hatta dünyada öncüsü perakende kuruluşlarından biri olduğumuzu Bağdat Caddesi mağazasıyla kanıtladığımızı düşünüyorum. Şu an için amiral mağazası Bağdat Caddesi olsa da, bir kültür olan House of SuperStep 2022 sonuna kadar Türkiye’de 5 mağaza sayısına ulaşacak.” diye ekledi. 

Hibya Haber Ajansı

Benzer Haberler