JCI Yaratıcı Genç Girişimci Programı

JCI Yaratıcı Genç Girişimci Programı
JCI Yaratıcı Genç Girişimci Programı

Junior Chamber International (JCI) Yaratıcı Genç Girişimci Ödülü (CYE), 2005 yılında dünya çapında JCI tarafından 100'den fazla ülkede gerçekleşen bir program olarak başlatıldı. Program, özellikle yaratıcı genç girişimcileri başarılarında takdir etmek ve onurlandırmak için tasarlandı.

Bu program için özellikle COVID-19 sürecinin negatif etkilerine karşı ve JCI’ın küresel girişimi RISE’ın felsefesi ile uyumlu olarak; gündelik yaşamdaki engelleri aşmayı ideal edinen genç, açık fikirli girişimciler hedefleniyor. Bölge Konferanslarının her birinden birinci olan katılımcılar, 5.000 dolar ödül kazanacaktır ve işlerini daha da geliştirme imkanına kavuşacaktır. CYE programında ikincilik kazananlar ise 2022 JCI Bölge Konferansı'na ücretsiz bir katılım imkanına sahip olacaktır ayrıca her bölge konferansından CYE birincileri ve ikincileri finalde yarışmak üzere JCI Dünya Kongresi'ne davet edilecek.

18 - 40 yaş arasındaki katılımcılar, iş fikirlerini alanında uzman kişilere sunma konusunda önemli bir fırsata sahip olacaklar. İşletmeniz başlangıç aşamasında, uzmanlık geliştirme aşamasında veya 40 ayın altında bir süredir faaliyette olabilir (1 Ocak 2018’den itibaren işletmeler için geçerlidir).

Projelerde yenilikçi bir fikir veya ürün sergilenmelidir. Proje, hedeflediği pazar ile bağı iyi tarif etmelidir ve net bir vizyona sahip olmalıdır. Projelerin aynı zamanda topluma fayda sağlayan sosyal girişim yönü olması tavsiye edilir. En önemlisi ise, 2021 Bölge Konferansları'nda CYE'ye kayıt yaptıran tüm katılımcılar, binlerce dolar değerinde tamamlayıcı eğitim ve mentörlük alacaktır. Bu eğitimler ve mentörlük oturumları, her bölgeden en iyi girişimciler, CEO'lar ve melek yatırımcılar ile gerçekleşecektir. Yalnızca 50 USD başvuru ücretini ödeyen her başvuru sahibi, bu olanaklardan yararlanacaktır. Kendinize olan bu yatırım, işletmenizin gelecekteki kazanç potansiyelini güçlendirecektir.

Değişen dünyaya adapte olacak girişimci liderler yetiştiren, 100'ün üstünde ülkede faaliyet gösteren JCI'ın CYE (Creative Young Entrepreneur) progamında başvuru sürecine başlamak için [email protected] adresine mail yoluyla iletişime geçilebilecekken, JCI Türkiye ve faaliyetleri hakkında bilgi almak için de  www.jciturkiye.org adresini  ziyaret edebilirsiniz.

Hibya Haber Ajansı