Vatan Partisi Tacizciyi Korudu İddiası

Vatan Partisi Ankara İl Başkanı Aykut Diş, hakkındaki cinsel taciz iddiasının gündeme gelmesinin ardından istifa etti.
Vatan Partisi Tacizciyi Korudu İddiası

Vatan Partisi Ankara İl Başkanı Aykut Diş hakkındaki iddiayı, taciz mağduru G.P. Vatan Partisi Ankara İl Örgütü eski üyesi G.P. ortaya atmıştı. G.P.'ye göre Diş, siyasi çalışmalar için partililerle birlikte gittiği G.P.'nin evinden iç çamaşırlarını alıyordu. 

"DOĞU PERİNÇEK TACİZCİYİ KORUDU"

Independent Türkçe'den Can Bursalı'nın haberine göre G.P., Aykut Diş ile yüzleştiğini ve "Sana karşı duygusal bir yakınlık hissediyorum" yanıtını aldığını ileri sürmüştü. Mağdur G.P. konuyla ilgili partinin yetkili organlarıyla görüşmeler yaptığını ifade etmişti. G.P ayrıca, Vatan Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek'le de konuyla ilgili görüştüğünü belirtmiş ve Perinçek'in kendisine şunları söylediğini iddia etmişti;

"Böbrek hastası bir insan nasılsa, bu arkadaşın hastalığını da kabul edelim. Tedavisini yaptıralım. Bu hareket Şule Perinçek'e yapılsa ben aynı tepkiyi verirdim. Bizim insan kazanmamız lazım. Görevinden almayı da doğru bulmuyorum, onu motive edeceğini düşünüyorum." 

"PERİNÇEK TACİZCİYİ KORUDU"

Independent Türkçe'den Can Bursalı'nın haberine göre G.P., Aykut Diş ile yüzleştiğini ve "Sana karşı duygusal bir yakınlık hissediyorum" yanıtını aldığını ileri sürmüştü. Mağdur G.P. konuyla ilgili partinin yetkili organlarıyla görüşmeler yaptığını ifade etmişti. G.P ayrıca, Vatan Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek'le de konuyla ilgili görüştüğünü belirtmiş ve Perinçek'in kendisine şunları söylediğini iddia etmişti.  

Böbrek hastası bir insan nasılsa, bu arkadaşın hastalığını da kabul edelim. Tedavisini yaptıralım. Bu hareket Şule Perinçek'e yapılsa ben aynı tepkiyi verirdim. Bizim insan kazanmamız lazım. Görevinden almayı da doğru bulmuyorum, onu motive edeceğini düşünüyorum.

VATAN PARTİSİNDEN TEŞEKKÜR MESAJI

Ankara İl Yönetimi, Aykut Diş hakkındaki taciz iddiasıyla ilgili toplantı yaptı. Toplantıya, Doğu Perinçek ve Genel Merkez yöneticileri de katıldı. 16 Ağustos'ta 'Görev Değişikliği' başlığıyla yayınlanan genelgede, Aykut Diş'in istifa ettiği belirtilirken, yeni Ankara il başkanının seçildiği de belirtildi. Ankara il örgütü üyelerine gönderilen genelgede, şu ifadeler yer aldı:

"Vatan Partisi Ankara İl Yönetim Kurulu olarak Aykut Diş arkadaşımıza Ankara İl Örgütü'ne verdiği emeklerden dolayı teşekkür eder ve yeni görevlerde başarılar dileriz."

"TACİZCİYİ KORUYACAKLARINI GÖSTERDİLER"

Aykut Diş'in istifasını ardından konuşan taciz mağduru G.P. "Görevden almayarak istifa ettirdiler. Yeni görevlerinde başarı dileyerek, onu koruyacaklarını gösterdiler" diye konuştu.

Benzer Haberler