XAU / USD teknik analizi

XAU / USD teknik analizi
XAU / USD teknik analizi

XAU / USD

  • Piyasalar, FED’in dün 15-16 Haziran’da gerçekleştirdiği toplantının tutanaklarını yorumlarken, enflasyonda geçici bir yükseliş olabileceği aynı zamanda enflasyonist baskılar konusunda çok az endişe duyulduğuna yer verdi. FED’in Para Politikası destekleyici kalmaya devam edeceğini ve FED üyeleri Haziran ayındaki toplantıda teşviklerin geri çekilmeye nasıl başlanacağını tartışmaya başlamasıyla birlikte komite, varlık alımlarının azaltılması için ortaya konan hedeflerde daha fazla ilerleme sağlanması şartının henüz yerine gelmediği tespitinde bulundu.
  • Bugün Onsaltın tarafına baktığımızda fiyatlar 3 haftanın zirvesinde çıkarken küresel piyasalarda hisse senetlerine gelen satışlarla yatırımcılarda güvenli liman arayışları artarak altın fiyatları gün içinde 1.817 doları görmesinin ardından 1.814 dolar civarında işlemler gerçekleşiyor.
  • Ons altında fiyatlar 200 g HO’nun geçtiği 1.808 dolar seviyesinin üzerinde gerçekleşiyor, fiyatlama Fibonacci %50 ve %38,2 düzeltme seviyelerinin geçtiği 1.798 dolar ile 1.825 dolar seviyelerinde arasında yön arayışını sürdürüyor.
Dirençler:   1.820 – 1.825 Destekler:  1.805 – 1.798     XAU / USD Günlük Grafik Kaynak İnfo Yatırım

Hibya Haber Ajansı