Youth Ag Summit’e (Gençlik Tarım Zirvesi) başvuru için son 5 gün

Youth Ag Summit’e (Gençlik Tarım Zirvesi) başvuru için son 5 gün
Youth Ag Summit’e (Gençlik Tarım Zirvesi) başvuru için son 5 gün

Birleşmiş Milletler dünya nüfusunun 2050 yılına kadar 9,7 milyara ulaşacağını ve bu nüfusun gıda güvenliği sorunlarıyla karşı karşıya kalacağını tahmin ediyor. “Aç Bir Gezegeni Beslemek” temasıyla düzenlenecek olan Youth Ag Summit’e seçilecek 100 genç, Birleşmiş Milletler'in Sürdürülebilir Kalkınma Hedefleri’nden (SKH'ler) yola çıkarak gıda güvenliği ve küresel tarım için sürdürülebilir çözümler geliştirmek amacıyla birlikte çalışacak.

Geçtiğimiz yıllardan farklı olarak bu yılki genç liderler, farklı bir deneyim daha yaşayacak. Gençlerin girişimcilik ve liderlik becerilerini geliştirmeye devam edeceği YAS University adlı sanal bir fikir kuluçka merkezi Kasım ayındaki zirvenin devamında hayata geçirilecek. 10 haftalık süreç boyunca gençler; mentorlardan destek alarak “Değişim İçin Gelişim” proje konseptleri geliştirecek.

Kişisel, profesyonel ve akademik olarak tarım, uluslararası kalkınma, gıda güvenliği, biyoteknoloji ve/veya çiftçilikle ilgilenen 18-25 yaş arasında İngilizce bilen tüm gençler,  

Youth Ag Summit’e www.youthagsummit.com adresi üzerinden başvuru formunu doldurarak ve 3 dakikalık video sunumlarını göndererek başvurabilir. Ayrıca; programla ilgili daha detaylı bilgiyi Twitter'da #AgvocatesWithoutBorders'ı ve YAS Instagram hesabı olan Youth Ag Summit'i (@youthagsummit) takip ederek edinebilir.

Hibya Haber Ajansı